Serie A

Inzaghi te Bologna, kampionati italian me një tjetër derbi

Sezonin e ardhshëm në Serinë A, përveç ndeshjeve derbi mes skuadrave të të njëjtit qytet, do të mund të shohim edhe përballje derbi mes dy vëllezërve trajnerë.
Kjo pasi Filippo Inzaghi është shumë pranë nënshkrimit me skuadrën e Bolognës, e cila ka mbetur pa trajner, pasi vendosi të ndërpresë marrëdhënien me Roberto Donadonin.

Ish sulmuesi i Milanit dhe Juventusit ka mbërritur sot në qytetin emilian dhe ka takuar drejtuesit e skuadrës kuqeblu, ndërsa palët janë dukur të lumtura, në dalje nga zyrat e klubit.

Ende nuk ka dalë komunikata zyrtare në lidhje me këtë akord, por ajo mund të publikohet nga momenti në moment, ndërsa për Inzaghin mund të kemi një kapërcim të trefishtë, pasi në sezonin 2016-2017 drejtonte në Serinë C1, në 2017-2018, në Serinë B dhe në 2018-2019 në Serinë A.

Super Pippo sapo ka mbyllur bashkëpunimin e tij me Venezian, të cilën e çoi deri në fazën Play Off të ngjitjes në Serinë A dhe tani është gati t’i lëshojë sfidën vëllait të tij, Simone Inzaghit, që drejton skuadrën e Lazios.

Kur të dy kanë qenë në fushë e lojës, Filippo ishte lojtari më i spikatur, pasi ka shënuar shumë më tepër se i vëllai, por në trajning është pikërisht Simone, që drejton me sukses Lazion prej dy sezonesh.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top