Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Irlanda me trajner të ri, prezantohet 57-vjeçari islandez

Heimir Hallgrímsson është trajneri i ri i Irlandës, konfirmoi këtë të mërkurë Federata e Futbollit të këtij vendi. 57-vjeçari islandez, kulmi i karrierës së të cilit ishte udhëheqja e ekipit të vendit të tij në Kupën e Botës 2018, do të synojë të kualifikojë irlandezët në Kupën e Botës 2026, një kompeticion në të cilin nuk kanë marrë pjesë që nga viti 2002.

Lexo edhe: 

Pas përvojave me kombëtaren islandeze dhe xhamajkane, Hallgrímsson do të drejtojë përfaqësuesen e tretë në karrierën e tij, gjithashtu me synimin për të marrë pjesë në Divizionin B të Ligës së Kombeve.

Hallgrímsson zëvendëson John O’Shea, i cili e kishte marrë përkohësisht këtë detyrë që nga shkurti, pasi kishte drejtuar skuadrën në një ndeshje miqësore me Portugalinë (3-0 për portugezët).

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...