Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Irritohen “Ujqërit”, pretendojnë për 11-metërsh, por kryesori vijon lojën

Polemika në sfidën mes Wolverhamptonit dhe Arsenalit. Në minutën e 7-të të ndeshjes, pas një kundërsulmi të shpejtë të “Ujqërve”, Guedes përplaset në zonë me Saliban dhe pretendon për penallti, por nuk janë të këtij mendimi kryesori dhe zyrtarët e sistemit VAR, që nuk sinjalizuan për të riparë pamjet.

Në fakt, pamjet e përsëritura ngrenë dyshime për qasjen e gjyqtarit, pasi Saliba nuk ka arritur të prekë topin para se të përplasjes me sulmuesin e Wolves.

 

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...