Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Isaku: Duro na ka sjellë eksperiencë, në rast kualifikimi grupi ka një shpërblim

Drejtori sportiv i Strugës, Besart Isaku ka folur për “SuperSport” në prag të ndeshjes me Zargiris e vlefshme për kualifikimin në raundin e dytë të Champions League.

Isaku është shprehur se trajneri Shpëtim Duro i ka dhënë eksperiencë ekipit, ndërsa shtoi se ka ndërtuar një skuadër shumë të mirë.

Lexo edhe: 

Struga: Kemi 8 vite histori, jemi një klub i gjithi privat. Buxheti i klubit tonë është 550-600 mijë euro buxhet. Ne kemi punuar shumë, projekti ka nisur prej kohësh, asgjë nuk është e rastësishme.

Shpëtim Duro? Nuk kam fjalë për të. Ai ka një kontratë me ne dhe nuk rrezikon asgjë edhe nëse ne nuk kualifikohemi. Duro ka sjell eksperiencën e tij dhe ka ndërtuar një skuadër shumë të mirë, jemi shumë të lumtur me punën e tij.

Kualifikimi? Nëse ne kualifikohemi do të ketë një shpërblim 100 mijë euro.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...