Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Ish-arbitri sulmon VAR-in: Vendosi ndeshjen Inter-Juve, duhet të mbajnë përgjegjësi

Ish-arbitri sulmon VAR-in
Ish-arbitri sulmon VAR-in

Juventusi fitoi derbin e Italië ndaj Interit në “San Siro”, falë një goli të serbit Kostiç në pjesën e parë, por ashtu siç pritej, debatet ishin të shumta.

Dy prekje me dorë në aksionin e bardhezinjve, fillimisht nga Rabiot dhe më pas nga Vlahovic, nuk u vunë re as nga arbitri, dhe as nga VAR-i, që vendosën ta quajnë golin të rregullt.

Debati u ndez menjëherë pas ndeshjes, teksa ish-arbitri, Graziano Cesari është treguar shumë i ashpër me deklaratat e tij ndaj VAR-it.

Lexo edhe:

“Kam imazhe të qarta, që evidentojnë dy prekje të topit me dorë, në të njëjtin aksion. Në të dy rastet, lojtarët e Juventusit rregullojnë topin me ndihmën e dorës dhe goli është i parregullt. Nuk e di se si VAR-i nuk ndërhyri të vërë pamjet në dispozicion të arbitrit kryesor. Është e pashpjegueshme, që në epokën e VAR-it dhe me kaq shumë kamera, të vendosen ndeshje të mëdha nga një gol i tillë. Dikush duhet të mbajë përgjegjësi”, deklaroi Cesari.

Ish-arbitri sulmon VAR-in

Ish-arbitri sulmon VAR-in

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...