Connect with us

Hi, what are you looking for?

NBA

Ish-basketbollisti i NBA-së ndahet nga jeta në moshën 42-vjeçare

Brandon Hunter, i cili luajti për Boston Celtics dhe Orlando Magic, ka ndërruar jetë papritur në moshën 42-vjeçare.

Kryetrajneri i basketbollit i Universitetit të Ohajos, Jeff Boals, dha lajmin për vdekjen e Hunter në rrjetet sociale të martën mbrëma, duke shkruar se ishte një “ditë e trishtuar”.

“Brandon Hunter, iku shumë shpejt. Një nga më të mirat që ka veshur ndonjëherë fanellën e skuadrës sonë, #RIP.”

Boals nuk dha informacione më të detajuara për shkakun e vdekjes së ish-lojtarit të NBA-së.

Hunter ka qenë basketbollist i shquar në Shkollën e Lartë të Universitetit Withrow përpara se të bëhej një “Bobcat” me ekipin e basketbollit të meshkujve të Universitetit të Ohajos nga 1999-2003.

Lexoni edhe:

Hunter luajti në Itali midis viteve 2006 dhe 2009 me fanellat e Napolit, Livornos, Biellas dhe Montegranaros, duke regjistruar gjithsej 103 ndeshje në Serinë A.

Në fund të karrierës së tij si lojtar, Hunter kishte ndërmarrë një rrugë të re si lojtar-trajner dhe më pas gjithmonë në botën e basketbollit, por me role të tjera.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...