IPKO Superliga

Ish fantazisti i Kukësit nderon Feronikelin, i jep fitoren në Prishtinë

Kampioni në fuqi i Kosovës, Feronikeli u rikthye te fitorja dhe e bëri këtë në stadiumin “Fadil Vokrri” të kryeqytetit, ku mposhti me rezultatin 2-3 Prishtinën e Armend Dallkut.

Vendasit vinin pas një barazimi pa gola në transfertën ndaj Dukagjinit dhe bënë gjithçka për t’u rikthyer te fitorja, por ndonëse kaluan dy herë në avantazh, nuk arritën të marrin qoftë edhe një pikë.

Ahmed Januzi zhbllokoi sfidën me një penallti, duke kaluar kryeqytetasit në avantazh që në minutën e tretë, por në të 7-ën miqtë nga Drenasi u kundërpërgjigjën po me 11-metërsh, të ekzekutuar saktë nga Jean Carioca.

Në minutën e 49’ ishte Miftaraj që riktheu avantazhin për Prishtinën, ndërsa Feronikeli barazoi sërish, këtë herë me Lapidar Lladrovcin. Dy minuta nga fundi ishte sërish ish mesfushori i Kukësit, braziliani Jean Carioca, që shënoi edhe golin e dytë personal e të tretin për Feronikelin.

Me këtë fitore skuadra nga Drenasi ruan vendin e 6, por tani me 22 pikë, ndërsa Prishtina mbetet në vendin e katërt me 24 pikë, por tani sheh që Ballkani kryesues t’i largohet me 6 pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency