Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ish-futbollisti i Brazilit sulmon Vinicus Junior: Ai është një palaço!

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në Spanjë me Sevillën dhe Cadiz shprehet se lojtari i Real Madrid sillet si një palaço në fushë, ndaj edhe tërheq ofendime nga tifozeritë kundërshtare.

“Mua kurrë nuk më kanë sharë në mënyrë raciste, por me Neymar ndodh e kundërta pasi ai është shumë provokator. Tani është përmirësuar disi, por është një palaço. Unë akoma nuk jam bindur që Vinicius është një lojtar i vërtetë.

Lexo edhe:

Edhe Casemiro nuk më pëlqen. Është një mesfushor që rikuperon shumë topa, por më pas nuk di çfarë të bëj me topin në këmbë. Për mendimin tim ai nuk ka lidhje me futbollin brazilian”, u shpreh Pintinho.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...