Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Ish-futbollisti kritika për United: Si mund të shpenzosh 100 milionë për Antony?!

Ish-futbollisti i kombëtares së Anglisë, Andy Cole kritikon drejtuesit e Manchester United në lidhje me strategjinë e ndjekur në merkato. 52-vjeçari thekson se “Djajtë e kuq” kanë hedhur shumë para për të transferuar një si Antony ndërsa klube të tjera si Brighton kanë shpenzuar shumë më pak. Sipas Cole, Mitoma që i kushtoi Brighton vetëm pesë milionë euro është një goditje nga ato që vlen shumë më shumë se Antony.

Lexo edhe:

“Ndonjëherë mendoj dhe pyes veten se cila është pika e fortë e Antony. Ai nuk drbilon, nuk krijon raste dhe nuk shënon, atëherë cila është pika e tij e fortë? Në 10 vitet e fundit United ka shpenzuar shumë për lojtarë që klubet e tjera as që ia “hedhin sytë”.

Nuk mund të vazhdohet kështu. Paguan një “mal” me para për Antony, rreth 100 milionë euro, ndërkohë që Brighton mori Mitoman për pesë milionë euro. Ky është momenti kur mendon se çfarë merkato po bën realisht United”, u shpreh Cole.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...