Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Ish-i i Barcelonës ndez debatin: Reali bëri një mrekulli që askush s’e mban mend…

Ish-mbrojtësi qendror i Barcelonës, Gerard Pique, trajtoi disa tema aktuale sportive në Spanjë në një intervistë për Radio RAC1, duke përfshirë suksesin e fundit në Champions League të rivalit më të madh të katalanasve, Real Madrid:

“Championsi i fundit i fituar nga Reali i Madridit ishte një mrekulli dhe askush nuk e mban mend. Ata nuk ishin superiorë në asnjë raund dhe për ta ishte vetëm i radhës. Ata kanë 14 Champions League në historinë e klubit”, tha Pique.

Lexo edhe: 

“Ata kanë fituar më shumë se kushdo tjetër në Evropë, por në Evropë njerëzit mbajnë mend Barçën e Pep Guardiolës si skuadrën më të mirë në historinë e fundit”, tha ish-lojtari i Barcelonës.

Sa i përket “yllit” të ri të Real Madridit, Jude Bellingham, spanjolli njeh cilësitë e tij mbi mesataren: “Ai është një lojtar i madh, ka gjithçka, shumë i kompletuar”.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...