Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Ish-i i Leicester City-t: Tirana skuadër e fortë dhe agresive

Pjesë e Beshiktashit, që eliminoi Tiranën me rezultat të përgjithshëm 5-1, ishte edhe Daniel Amartey, që deri pak muaj më parë ishte pjesë e Leicester City-t në Premier League, skuadër me të cilën fitoi titullin historik të sezonit 2015-2016.

I pyetur nga gazetarët e SuperSportit, Stefa e Rexha, se si e pa skuadrën e Tiranës, mesfushori nga Gana deklaroi:

“Skuadër e fortë, na vuri në vështirësi. Tirana luajti mirë më topin në të dyja ndeshjet, ishte agresive, por ne fituam.”  

Lexo edhe:

Nga Leicesteri të Beshiktashi, Amartey kërkon të fitojë trofe në futbollin ballkanas.

“Kam kujtime të mira nga suksesi në Premier League me Leicesterin, tani jam pjesë e Beshiktashit dhe shpresoj të fitoj me këtë skuadër, por ne shikojmë ndeshje pas ndeshjeje.”

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...