Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Ish-i i Liverpoolit vë bast për pasuesin e Kloppit: Trajner i madh!

Holandezi Georginio Wijnaldum ka vendosur të vë bast gjithçka për suksesin e Arne Slot te Liverpooli. Lojtari i Al-Ettifaq mbështeti zgjedhjen e klubit anglez, siç u konfirmua në një intervistë për AD.NL.

“Klopp dhe Guardiola kanë ndryshuar futbollin në sytë e mi. Njerëz si ky meritojnë të vendosin vetë për lamtumirën e tyre. Me Arne Slot, unë besoj se Liverpooli ka gjetur me të vërtetë një pasues të madh.

Lexo edhe:

Fakti që jo të gjithë në Angli e njohin plotësisht Slot – tha ai – nuk është aspak një gjë e keqe. Kur u transferova nga PSV te Newcastle United, isha bërë kampion holandez, isha duke luajtur për kombëtaren holandeze dhe po luanim futboll evropian, por nuk ndjeva se kjo u thoshte asgjë atyre”.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...