Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Ish-i i Realit firmos kontratën e re me skuadrën baske

Japonezi Takefusa Kubo nënshkroi një kontratë të re me Real Sociedadin, të hënën, me kohëzgjatje deri në vitin 2029, përpara ndeshjes së Champions League këtë javë me Paris Saint-Germain.

Anësori 22-vjeçar është pjesë kyçe e sulmit të skuadrës baske me gjashtë gola në ligë këtë sezon dhe do të ketë një rol qendror për të luajtur kundër PSG-së në mungesë të mundshme të golashënuesit më të mire, Mikel Oyarzabal.

Real Sociedadi udhëton për në “Parc des Princes” për t’u përballur me kampionët francezë të mërkurën, në ndeshjen e parë të fazës së 1/8-ave.

Lexoni edhe:

Kubo iu bashkua fillimisht akademisë së Barcelonës, por nënshkroi për Realin e Madridit në vitin 2019, pa bërë asnjë paraqitje në ekipin e parë.

Ai u transferua te Real Sociedadi sezonin e kaluar, duke u bërë lojtari i parë japonez i klubit dhe ndihmoi skuadrën baske të kualifikohej në Champions League.

Kubo, i cili luajti për Japoninë në Kupën e Botës 2022 dhe Kupën e Azisë të këtij viti, ka shënuar 15 herë në 71 paraqitje për Real Sociedadin.

Lajme të tjera

Francë

Historia mes Paris Saint-Germain dhe Kylian Mbappe duket se ka marrë fund njëherë e përgjithmonë. Trajneri Luis Enrique, vendosi ta zëvendësonte sulmuesin në minutën...

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Featured

Rey Manaj është duke kaluar një nga momentet e tij më të mira bë karrierë. Sulmuesi shqiptar ka gjetur këtë të dielë golin e...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...