Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ish-kapiteni i Man. City-t rikthehet në shtëpi, firmos me klubin ku nisi karrierën

Pas 9 vitesh me fanellën e Manchester City-t, ku fitoi shumë dhe mbajti edhe shiritin e kapitenit, Fernardinho vendosi të rikthehet në shtëpi, pasi u prezantua mbrëmjen e djeshme në klubin ku e nisi karrierën, Atletico Paranaense.

Një rikthim në shtëpi pas plot 17 vitesh, për mesfushorin 37-vjeçar, që u rrit pikërisht te Paranaense dhe debutoi aty me ekipin e parë, duke luajtur tre sezone në periudhën 2002-2005.

Më pas u transferua te Shakhtar Donetsk, ku qëndroi deri më 2013-ën, për t’u bashkuar me Manchester City-n, ku fitoi sërish titullin kampion në maj dhe vendosi të largohet nga Europa, për t’u kthyer në shtëpi.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...