Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Ish-lojtari i Barcelonës zyrtarizohet në Arabi, më 3 shkurt përballë Ronaldos

Cristiano Ronaldo duket se po shërben si “magnet” për të tërhequr emra të tjerë të rëndësishëm drejt futbollit suadit. Sigurisht që nënshkrimi i CR7 me Al Nassr po nxit edhe klubet e tjera pretendente në Arabinë Saudite për t’u përforcuar me elementë cilësore dhe të spikatur në futbollit evropian.

Al Fateh, skuadër e cila renditet e teta në elitën e futbollit saudit ka prezantuar këtë të mërkurë  spanjoll Cristian Tellos, anësorin 31 vjeçar që është bërë fillimisht i njohur te skuadra e Barcelonës, më pas i huazuar te Porto e Fiorentina, para se të transferohej përfundimisht te Betis Sevilla në vitin 2017.

Lojtari  mbërrin në Arabi pas një përvoje të shkurtër në Shtetet e Bashkuara si lojtar i Los Angeles FC (5 ndeshje).

Më 3 shkurt ai mund të përballet me Cristiano Ronaldon, pasi Al Fateh do të presë Al Nassr, klubin aktual të portugezit.

 

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Tirana bind Kristal Abazajn që të kthehet në Abissnet Superiore. Ashtu siç SuperSport raportoi pak ditë më parë, 26-vjeçari do të jetë pjesë e...

Featured

Marsel Ismajlgeci nuk është më lojtari i Tiranës. “SuperSport” mëson se kapiteni është larguar nga ekipi dhe do të transferohet në Bosnja dhe Hercegovina...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...