Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Ish-lojtari i Bayern Munich kritikon Ronaldon: Nuk pati as kurajon të përgëzonte Marokun

Portugalia e Crisiano Ronaldos nuk mundi të shkonte përtej fazës çerekfinale në Botërorin e Katarit teksa luzitanët u eliminuan nga surpriza Marok. CR7 nuk mundi të ishte protagonist në atë që mund të konsiderohet si Botërori i fundit që merr pjesë dhe zhgënjimi i tij ishte i dukshëm teksa në disfatën ndaj Marokut, sulmuesi la fushën e lojës në lot dhe iu drejtua menjëherë dhomave të zhveshjes.

Por, duket se ky gjest i 37-vjeçarit ka lënë një shije të hidhur tek ish-lojtari i Bayern Munich, Dietmar Hamman i cili theksoi se Ronaldo nuk pati kurajon për të komplimentuar kundërshtarët për arritjen e jashtëzakonshme.

“Mendoj se Maroku përfaqësoi anën njerëzore në këtë Botëror, flasim gjithë kohën për yje të super paguar dhe pastaj ka edhe nga ata (Ronaldo) të cilët as nuk i përgëzojnë në fundin e ndeshjes. Ata fituan me Portugalinë dhe bënë diçka të jashtëzakonshme, historike dhe ai (Ronaldo) nuk kishte as kurajon për t’i lavdëruar.

Shikojeni çfarë ndodhi me Francë, të gjithë përgëzuan lojtarët e Marokut sepse arritën diçka të jashtëzakonshme në Kupën e Botës. Ata lojtarë edhe në humbje treguan dinjitet”, u shpreh Hamman.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...