Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Ish-lojtari i Vllaznisë ndëshkon dhe ndal Ballkanin, Malisheva mposht Feronikelin

Ballkani i Ilir Dajës nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 në shtëpi përballë Gjilanit. Skuadra kampione në fuqi e Kosovës e nisi ndeshjen në mënyrën e duhur teksa kaloi e para në avantazh falë golit të Edvin Kuc në minutën e 18.

Megjithatë, vendasit nuk ia dolën ta mbyllnin pjesën e parë në kryesim pasi u barazuan në minutën e 45, pas një penalltie të ekzekutuar saktësisht nga ish-lojtari i Vllaznisë, Elvedin Heric. Në fraksionin e dytë, Ballkani provoi, por pa sukses duke u mjaftuar me vetëm një pikë.

Lexoni edhe:

Pas këtij barazimi, Ballkani mban vendin e parë me 45 pikë, dy më shumë se ndjekësit e Llapit që për momentin ka një ndeshje më pak dhe mund ta marrë kreun në rast fitoreje. Nga ana tjetër, Gjilani mbetet në vendin e tetë me 22 pikë. Në ndeshjen tjetër të javës së 22, Malisheva mposhti në shtëpi me rezultatin 2-1 Feronikelin.

Tabela e klasifikimit:

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...