Connect with us

Hi, what are you looking for?

Superliga e Kosovës

Ish-mbrojtësi i Egnatias prezantohet në Kosovë, bashkohet me trajnerin Ramadani

Besart Krivanjeva ndjek pas trajnerin Ramadani. Pas largimit të këtij të fundit, edhe mbrojtësi 26-vjeçar la Egnatian, teksa paraditen e sotme u zyrtarizua te Gjilani, ku do të punojë sërish me trajnerin Ramadani.

Lajmi u konfirmua nga vetë klubi i Gjilanit, që njofton se ka nënshkruar me qendërmbrojtësin një kontratë 2-vjeçare, me opsion rinovimi edhe një vit të tretë.

Ndërkohë, SuperSport mëson se Krivanjeva nuk do të jetë i vetmi nga ish futbollistët e Egnatias, që do t’i bashkohet trajnerit Ramadani, pasi klubi i Gjilanit po punon për të transferuar edhe mesfushorin Filip Duranski, i cili gjithashtu është larguar nga Rrogozhina.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...