Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Ish-mbrojtësi i Kukësit transferohet në Greqi, firmos në elitën helene!

Ish-futbollisti i Kukësit, Simon Rrumbullaku do të vijojë karrierën e tij në elitën e futbollit grek. SuperSport mëson se mbrojtësi i majtë ka arritur akordin me një prej ekipeve të Superligës greke, teksa në javët e ardhshme do të publikohet dhe kontrata e lojtarit. Më parë Rrumbullaku është aktivizuar në Greqi me Apollon Smirnis, Panaitolikos, PAS Giannina dhe Kalamata.

Për Rrumbullakun interes kishte dhe në Azerbajxhan dhe Rumani, por futbollisti vendosi që të qëndronte pranë familjes duke preferuar aktivizmin në kampionatin grek, në të cilin ka luajtur dhe më parë. Në edicionin e shkuar Rrumbullaku ishte pjesë e Chindia Targoviste ku u aktivizua në 23 ndeshje.

30-vjeçari nga Gjirokastra ka qenë pjesë e Kukësit nga viti 2016 deri në vitin 2018, ku fitoi dhe titullin kampion, ndërsa tani do të luajë në Superligën greke. Mëngjerashi shpreson që të arrijë sa më parë formën e tij maksimale.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...