Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Ish-mbrojtësi i United kundër Bruno Fernandes: Vetëm ankohet në fushë, jam lodhur me atë

Manchester United pësoi një humbje turpëruese në Anfield përballë Liverpool teksa u mposht me shifrat 7-0. Të besuarit e trajnerit Erik ten Hag ishin në një ditë të keqe ndërsa as ata që konsiderohen si liderët e skuadrës nuk mundën të reagonin dhe të shmangnin poshtërimin.

Pas sfidës, ish-lojtari i Manchester United, Gary Neville ishte shumë kritik në lidhje me performancën e Bruno Fernandes. 48-vjeçari u shpreh se portugezi është nga ata lojtarë që vetëm ankohet në fushë duke ia hedhur fajin shokëve të ekipit.

Lexo edhe:

“Po e filloj diskutimin duke folur rreth Bruno Fernandes. Jam lodhur me sjelljet e tij në fushë, e shoh gjithmonë që ankohet dhe nis ngre duart lart i pakënaqur me shokët e skuadrës.

Jam lodhur kur shoh që ai nuk kthehet asnjëherë të ndihmojë në mbrojtje, vetëm ankohet. Në një moment kundërshtari e shtyn në gjoks dhe ai mbulon fytyrën për të mashtruar arbitrin. Harron që është kapiteni i skuadrës dhe duhet të sillet si i tillë”, u shpreh Neville.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...