Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Ish-mesfushori i Laçit prezantohet tek ekipi i ri

11 ditë pasi njoftoi largimin nga e Laçi, Ardit Deliu prezantohet te skuadra e re. 24-vjeçari nga Kavaja, tashmë është zyrtarisht futbollist Liepajas skuadër e kampionatit letonez. Kujtojmë që shorti i Conference League e ka vënë këtë skuadër përballë Gjilanit në raundit e parë kualifikues të këtij kompeticioni.

Deliu ka qenë një nga futbollistët kryesore të ekipit kurbinas gjatë sezonit që lamë pas, madje në di

sa ndeshje ka mbajtur edhe shiritin e kapitenit.

Ardit Deliu u aktivizua në total në 30 ndeshje të Superiores, duke shënuar 2 gola në sfidën e fituar 4-2.

 

 

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...