Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ish-mesfushori ndërron jetë në moshën 32-vjeçare, e shtyp treni

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Spanjën. Pelayo Novo Garcia, ish-futbollist, ka humbur jetën pasi është goditur nga një tren.

Ish-mesfushori, gjatë karrierës së tij luajti me klube si Oviedo, Elche, Cordoba, Lugo, Albacete dhe Cluj (Rumani).

Garcia ndërroi jetë në moshën 32-vjeçare. Jeta e tij e shkurtër ishte e mbushur plot vuajtje pafund.

Lexo edhe:

Pesë vite më parë u rrëzua nga kati i tretë i një hoteli, duke pësuar fraktura të mëdha në këmbë.

Garcia iu nënshtrua një operacioni të ndërlikuar. Ai humbi këmbët dhe u bë një atlet tenisi me karrige me rrota.

Në vitin 2021 u bë kampion i zonës së Asturias. Më vonë iu bashkua bordit të Federatës Austriake të Tenisit.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...