Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Ish-mesfushori për situatën e Chelsea-t: Duken si 11 kokrra ulliri të hedhura në fushë!

Cesc Fabregas foli për përballjen e djeshme të Chelsea-t ndaj Arsenalit, spanjolli më parë ka qenë pjesë e të dy ekipeve.

“Kur kam qenë në moshë më të vogël, kam pasur një trajner i cili në tavolinë hidhte gjithnjë 11 kokrra ulliri, atë imazh më dha Chelsea dje.

Një ekip pa qartësi, me shumë gabime teknike dhe taktike nga lojtarët. Dje pamë në fushë dy ekipe komplet ndryshe nga njëri-tjetri.

Arsenali, një ekip solid dhe se tregon me shumë qartësi pozitat që ndodhen në kampionat. Janë lojtarë të stërvitur mirë, janë teknikë e shumë të shpejtë.

Chelsea ka gjithçka që një ekip duhet të ketë por rezultatet mungojnë. Në fushë ata kanë një kampion bote, kapitenin e Brazilit. Kanë shumë elementë të mirë, por kjo ndonjëherë nuk është shumë e rëndësishme. Në ditët e sotme trajnerët marrin përgjegjësinë totale, ndaj lojtarët duhet të jenë të ndërgjegjshëm.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...