Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Ish-mesfushori: Sociedad është më i mirë se PSG, besoj te kualifikimi

Asier Illarramendi, ish-mesfushori i Real Sociedad, beson se klubi bask është “më i mirë se Paris Saint-Germain” dhe thekson se ata mund të kualifikohen ndaj francezëve.

Lexo edhe: 

Kam shumë miq te Sociedad dhe unë i ndjek vazhdimisht. Nga jashtë, ne i shohim gjërat ndryshe dhe gjithashtu i vlerësojmë ndryshe. Me nivelin që ka ekipi dhe formën në fazën e grupeve, ata kanë treguar se janë të aftë për çdo gjë. PSG-ja ka lojtarë të mëdhenj, por mendoj se Sociedad është një ekip më i mirë”. – tha Illarramendi për mediet spanjolle.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...