Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ish-portieri izraelit i kundërpërgjigjet ashpër Benzemasë: Ti, bir k…!

Konflikti izraelito-palestinez i kalon kufijtë e politikës dhe lufta e tmerrshme duket se ka arritur edhe fushat e futbollit dhe më konkretisht në rrjetet sociale ku Karim Benzema i besimit mysliman dhe aktualisht pjesë e skuadrës së Al Ittihad u sulmua shumë ashpër nga ish-portieri izraelit, David Dudu Aouate, i cili ka luajtur edhe në Spanjë me Mallorca, Deportivo La Coruna dhe Racing.
Gjithçka ndodhi pas një postimi të sulmuesit francez në rrjetin social X. “Të gjitha lutjet tona shkojnë për banorët e Gazas – shkruante Benzema në postimin e tij – sërish viktima të këtyre bombardimeve të padrejta, që nuk kursejnë as gratë e as fëmijët”.

Lexo edhe: 

Një postim ky që nuk i pëlqeu aspak Aouate, i cili nuk ngurroi që t’i kthente përgjigje me anë të një postimi me tone shumë të ashpra, që arritën deri në fjalë fyese e për më tepër në 5 gjuhë, hebraike, franceze, angleze, arabe e spanjolle, shoqëruar nga flamuri izraelit dhe ai amerikan.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...