Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ish-portieri i Romës tërhiqet nga futbolli në moshën 40-vjeçare, të dielën jep lamtumirën nga Amsterdami

Ish-portieri i Romës, Maarten Stekelenburg, ka njoftuar tërheqjen e tij nga futbolli në fund të këtij sezoni.

Holandezi, aktualisht pjesë e Ajax, do të përshëndesë turmën e Amsterdamit gjatë ndeshjes në shtëpi të së dielës kundër FC Utrecht.

Lexo edhe: 

Këtë e ka bërë të ditur vetë Ajax në një postim në rrjetet sociale.

Stekelenburg bëri debutimin e tij më 11 gusht 2002 për Ajax-in, me të cilin fitoi pesë kampionate holandeze, katër kupa holandeze dhe katër Superkupa holandeze.

Në karrierën e tij ai luajti edhe në Itali, duke veshur fanellën e Romës nga viti 2011 deri në vitin 2013, më pas me Fulham, Monaco, Southampton dhe Everton.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...