Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Ish-portieri i Romës tremb napolitanët: Me Spallettin, dimri është gjithmonë i vështirë

Napoli ka bërë një pjesë të parë perfekte të sezonit në Serinë A, pasi ka grumbulluar 41 pikë në 15 ndeshjet e para, duke mos provuar ende shijen e humbjes, megjithatë ndërprerja e kampionatit ka sjellë shqetësim.

Të gjithe kanë dyshime nëse skuadra do të vijojë me të njëjtën ecuri në janar, teksa ish-portieri i Romës, Julio Sergio ka shtuar shqetësimin e napolitanëve.

“Spalletti është një trajner shumë i mirë, që u merr maksimumin lojtarëve. Ndërprerja erdhi në momentin e gabuar për Napolin, pasi nuk e di a do të rikthehen në të njëjtin nivel. Ne me Spallettin vuanim gjithmonë në muajt e dimrit dhe linim shumë pikë. Edhe te Interi, dimri ka qenë i ashpër për të”, deklaroi braziliani.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...