Futboll

Ish portieri meksikan dënohet me 75 vite burg

Mund të bëhej pasardhësi i portierit mitik Horge Kampos, por në të vërtetë, do ta kalojë pjesën e mbetur të jetës në burgun famëkeq të Kaderejta në shtetin e Nuevo Leon.

Drejtësia meksikane vendosi të japë një dënim të ashpër me 75 vjet burgim për portierin e njohur Omar Ortiz Uribe në fundin e një procesi që zgjati thuajse 7 vjet, dhe që e vendosi mes kapobandave fajtore për një sërë krimesh.

Ortiz, që u pagëzua nga tifozët me pseudonimin “Macja” për pritjet e tij karakteristike, fitoi shpejt një vend në kombëtaren meksikane, por fama dhe paratë nuk e mbajtën në anën e drejtë të jetës.

Ai vuajti një dënim për doping në vitin 2010, pas një testi pozitiv në Kupën Libertadores, episod që shënoi dhe nisjen e një rënieje drastike në karrierë.

Pikërisht kur ishte në fundin e skualifikimit për doping, futbollisti meksikan u arrestua si pjesë e një bande rrëmbyesish që kërkonin shuma të majme për të liruar pengjet.

Kjo ishte vetëm një nga akuzat që i dhanë dënimin këtë javë me 75 vjet burgim, sanksioni më i lartë ndaj Omar Ortiz, krahasuar me anëtarët e tjerë të bandës.

Drejtësia meksikane provoi pjesëmarrjen direkte të futbollistit në të paktën 3 rrëmbime, mes të cilëve dhe një në të cilin u zhduk një vajzë minorene.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency