Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Ish-presidenti i Brazilit: Këtë Botëror e meritojmë ne trofeun!

Ish-Presidenti i Brazilit, Luiz Inacio Lula da Silva deklaroi se këtë Kupë Bote e meriton skuadra e vendit të tij.

Në një deklaratë të dhënë së fundmi për mediet, Lula theksoi se ekipi i Brazilit është më në formë se çdo përfaqësuese tjetër.

“Pas 20 vitesh, mendoj se ka ardhur koha që Brazili të bëhet përsëri kampion bote. Kombëtaret e tjera nuk po bëjnë mirë. Dhe Cristiano Ronaldo nuk luan më si dikur. Kështu që unë jam shumë i sigurt.”-deklaroi ai.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...