Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Ish-skuadra e kapitenit legjendar kuqezi kthehet pas katër sezonesh në Championship

Skuadra e Sunderlandit, pjesë e së cilës në të shkuarën ka qenë edhe ish-kapiteni kuqezi, Lorik Cana, kthehet në Championship pas katër vitesh në Ligën e Parë. “Macet Zeza” fituan 2-0 në finalen e play off-it përballë Wecambe, duke fituar promovimin në nivelit e dytë më lartë të futbollit anglez. Golat e sfidës u shënuan nga Embleton dhe Ross Stewart.

Sunderlandi ra nga Premier League në fund të sezonit 2016-2017 dhe vetëm pas një sezoni, në vend që të kthehej në elitë, e pa veten në League One.

Ish-skuadra e Canës kaloi plot katër sezone në këtë nivel, për të fituar më në fund ngjitjen në Championship. Sigurisht që objektivi i “Maceve të Zeza” është rikthimi në Premier League, ku mungon prej pesë sezonesh.

Kujtojmë që Lorik Cana është aktivizuar vetëm një sezon te Sunderlandi në 2009-2010, pasi i dha fund eksperiencës katërvjeçare te Marseja. Ish-kapiteni i Kombëtares u aktivizua në 31 ndeshje të Premier League-s, madje nën drejtimin e trajnerit Steve Bruce mbajti shiritin e kapitenit.

 

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...