Futboll

Ish sulmuesi i njohur uruguaian merr drejtimin e Penarolit

Ish sulmuesi i Interit, Manchester Unitedit dhe Atleticos së Madridit, Diego Forlan ka nisur rrugën e trajningut, pasi i është besuar pankina e skuadrës uruguaiane të Penarolit.

Lajmin e kanë dhënë vetë drejtuesit e klubit nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare pasditen e sotme, ku theksojnë se kanë vendosur të’ia besojnë stolin ish sulmuesit të njohur uruguaian.

Tashmë në moshën 40-vjeçare, Forlan ka më tepër se një sezon që ka “varur këpucët në gozhdë”, ndërsa një nga skuadrat e fundit që ka luajtur, ka qenë pikërisht Penaroli ku shënoi 8 gola në 30 ndeshje në sezonin 2015-2016.

Periudhën më të artë Forlan e ka pasur në kampionatin spanjoll me Villarealin dhe Atleticon e Madridit, ku në 7 sezone ka luajtur mbi 200 ndeshje dhe ka shënuar 128 gola, ndërsa 36 herë ka gjetur rrugën e rrjetës edhe me Uruguain.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency