Abissnet Superiore

Ish-sulmuesi i Skënderbeut lirohet nga burgu, bashkohet me klubin nga Kosova

Otto John u arrestua në ditët e para të majit dhe u akuzua për “Trafikim me njerëz” dhe “Shërbime seksuale të viktimës së trafikuar”. Sulmuesi nigerian ishte pjesë e Prishtinës gjatë kohës që u përball me akuzat e forta.

30 ditë paraburgim u trefishuan më vonë. Otto John është liruar nga burgu dhe menjëherë ka zgjedhur të vazhdojë karrierën me Dukagjinin, ekip që garon në BKT Superligën e Kosovës.

Otto John është aktivizuar më parë edhe me Skënderbeun në Superiore dhe Trepça ’89 në Kosovë. Sulmuesi afrikan i është bashkuar në stërvitje skuadrës nga Klina.

Dukagjini ka firmosur edhe me emra si Iljasa Zulfiu, Blerind Morina, Rinor Kuçi, Granit Buqinca, Dior Zabërgja, Mhill Grabanica, Egzon Qerimi dhe ukrainasi Vladyslav Khumutov.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency