Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Ish-sulmuesi italian ‘provokon’ Milanin: Nuk fitojnë as ndaj të rinjve të Interit

Ish-sulmuesi italian 'provokon' Milanin
Ish-sulmuesi italian 'provokon' Milanin

Antonio Cassano vijon të tërheqë vëmendjen me deklaratat e tij në “Bobo TV” në Twitch, teksa këtë herë në shënjestër ka vënë Milanin.

Në prag të ndeshjes së kthimit gjysmëfinale ndaj Interit, ish sulmuesi italian ka ‘thumbuar’ kuqezinjtë, duke u shprehur i bindur se nuk mund të përmbysin disavantazhin 2-0 të ndeshjes së parë.

Lexo edhe:

“Interi i dominoi si fizikisht, ashtu edhe taktikisht në ndeshjen e parë dhe jam i sigurt që në finale do të shkojnë zikaltrit. Milani nuk kualifikohet dot, edhe nëse Interi luan me 7 futbollistë nga ekipi i të rinjve. Kuqezinjtë i shoh të lodhur dhe aspak në formë, në këtë fazë finale të kampionatit. Ndeshja me Spezian e tregoi më së miri momentin që po kalon Milani”, deklaroi Cassano.

Lajme të tjera

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...