Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ish-trajneri i Belgjikës: Chelsea kërkon gjëra që Lukaku nuk i bën dot!

Chelsea pranon huazimin
Chelsea pranon huazimin

Ish-trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez komentoi së fundmi performancën e Romelu Lukakut dhe rikthimin e mundshëm të sulmuesit te Chelsea.

Sipas Martinez te Chelsea, belgut gjithmonë i është kërkuar të bëjë gjëra që ai nuk mundet t’i bëjë.

Lexo edhe:

“Çdo lojtar ka një cilësi themelore, ajo e Romelu-s ka të bëjë me shënimin. Por problemi është se në Londër atij gjithmonë i është kërkuar të bëjë gjëra që nuk mund t’i bëjë. Nëse filloni t’i kërkoni një lojtari të bëjë gjëra që nuk janë cilësia e tij kryesore, ai nuk do të përshtatet në ekip. Shikoni Lukakun statistikat, ai është në elitë për sa i përket numrit të golave ​​të shënuar, por ju duhet të luani për të dhe për cilësitë e tij.”-theksoi ish-tekniku i kombëtares së Belgjikës.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...