Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ish-trajneri i C. Palace shumë pranë emërimit në stolin e përfaqësueses së Amerikës

Patrick Vieira është pranë rikthimit në Amerikë, por tani jo për të drejtuar ndonjë ekip në MLS.

46-vjeçari është shumë pranë emërimit si trajner i përfaqësuese amerikane, me Vieira i cili më parë ka drejtuar në MLS skuadrën e New York City në periudhën 2016-2018.

Lexo edhe:

Bisedimet kanë avancuar me ish-kampionin e botës në 1998 me Francën, ndërsa Vieira nuk ka drejtuar kurrë një përfaqësuese dhe tani pritet vetëm zyrtarizimi.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...