Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Ish-trajneri i Kombëtares parashikon derbin e Milanos

Ish-trajneri i Kombëtares parashikon derbin e Milanos
Ish-trajneri i Kombëtares parashikon derbin e Milanos

Ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare, Christian Panucci është ndalur të flasë për derbin e Milanos në Ligën e Kampionëve, akti i parë i të cilit do të mbahet mbrëmjen e të mërkurës në “San Siro”.

Si një ish-futbollist i të dyja skuadrave, Panucci parashikoi se do të jetë një përballje shumë e luftuar, teksa shprehu bindjen se kualifikimi do të vendoset vetëm në sfidën e kthimit të martën e 16 majit.

Lexo edhe:

“Futbollistët e të dy ekipeve duhet të jenë të lumtur që luajnë një gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Është një derbi dhe mund të ndodhë gjithçka, por unë besoj që kualifikimi do të vendoset në sfidën e kthimit. Kam përshtypjen që derbi i parë do të luhet me kujdes nga të dy ekipet”, deklaroi Panucci.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...