Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Ish-trajneri zikaltër parashikon ecurinë në Champions: Interi fiton turneun, edhe përballë City-t

Mircea Lucescu , pa dyshim është një nga trajnerët më të suksesshëm të historisë së futbollit. Trajneri aktual i Dinamos së Kievit, i cili ka pasur një të kaluar me Interin, tregon se kush do të ngrejë në qiell trofeun me “veshë të mëdhenj”. Ai sheh si favorit ekipin zikaltër, kjo falë paraqitjes që treguan në Euroderbi.

“Më pëlqeu shumë Interi ndaj Milanit, më pëlqeu paraqitja e ekipit por sidomos “zbulimi” im në futboll, Mkhitaryan. E kam kuptuar që në fillim kur e stërvitja te Shakhtar Donetsku , që do të arrinte këto nivele të larta, këtë fakt ia tregova dhe me mesazh atij.

Unë jam besoj se Interi do ta fitojë turneun, bëj tifo për ta dhe për historinë e klubit. Mendoj se, edhe në qoftë se përballë tyre do të jetë Manchester City, ata prapë do të fitonin. Ku i dihet, finalja një ndeshje është.”

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...