Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Ish-zv.presidenti i Barçës zbulon planet e Pique: Ja çfarë dëshiron të bëjë nipi im!

Ish-zëvendëspresidenti i Barcelona dhe njëkohësisht gjyshi i Gerard Pique, Amador Bernabeu, shpjegoi se si e përjetoi lamtumirën e nipit të tij në “Camp Nou” dhe nuk mund ta fshehte emocionin e tij, në një deklaratë për mediet spanjolle.

“Kam  jetuar gjithë historinë e tij, prandaj janë momente dashurie që kujtohen. Ai largohet si një zotëri, si ai që është në të vërtetë. Ata që nuk e njohin plotësisht nuk kanë të drejtë ta kritikojnë.”-tha ai.

Ai gjithashtu la një të dhënë të qartë se cila mund të jetë sfida e re dhe ambicioze e Piques, pas varjes së këpucëve në gozhdë.

“Vizioni i tij është dhe do të jetë Andorra sepse ai është shumë i emocionuar për këtë. Shpresa e tij më e madhe është të vendosë Andorra-n në vend të parë”-deklaroi ai.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...