Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Ishi i Arsenal: Mane u shit për 32 milionë, sa një filxhan çaji në Angli

Paul Merson, ish-lojtari i Arsenalit, sulmoi Liverpool-in për shitjen e Sadio Mane te Bayern Munich.

Në një reagim të bërë së fundmi, Merson thekoi se aq sa u shit senegalezi në Angli vlen vetëm një filxhan çaji.

“Unë nuk jam tip i statistikave, por për mua Mane ishte një lojtar i madh për Liverpool-in dhe u shit për 32 milionë euro. Në botën e Premier League aq para janë ekuivalente me një filxhan çaj. A nuk do të ishte më mirë ta ruanim dhe ta linim të largohej falas?”-tha ai.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...