Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ishi i Romës dërgon sinjale, Juventus ende në pritje

Nicolo Zaniolo mori të gjithë vëmendjen gjatë merkatos së dimrit, me sulmuesin i cili u largua drejt Galatasaray.

Lexo edhe: 

Por, italiani ka lënë të nënkuptohet plotësisht se ai dëshiron rikthimin në Itali, ku përflitet për një transferim te Juventus.

“Nuk mund të garantoj që do të qëndroj te Galatasaray. Më mungon shumë Italia. Lamtumira nga Roma? Jam i zhgënjyer nga shokët e skuadrës.” – përfundoi Zaniolo.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...