Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Ishin nisur për transfertë, lojtarët e klubit të LaLiga-s “harrohen” në kafe dhe humbasin avionin

Las Palmas luan ndeshjen e javës së pestë në transfertën andaluziane ndaj Sevillas teksa problemet kanë nisur që në aeroport për 17 lojtarë të Las Palmasit. Këta të fundit humbën avionin pasi ndaluan për të konsumuar kafe në një prej lokaleve të aeroportit.

Pasi e kuptuan se ishin vonuar më shumë seç duhej, lojtarët e bënë edhe një përpjekje për të kapur avionin, mirëpo nuk arritën të gjenin rrugën e duhur në aeroport dhe në këtë formë e humbën fluturimin për në Madrid nga ku do të drejtoheshin më pas për në Seville.

Lexo edhe:

Drejtuesit e Las Palmas mund të marrin masa për këtë papërgjegjshmëri të lojtarëve, të cilët në fakt kanë vetëm një mënyrë për të shmangur gjobën. Të fitojnë ndaj Sevillës, edhe pse bëhet fjalë për një mision të vështirë me Las Palmas që ende nuk e ka gjetur fitoren e parë për këtë sezon duke barazuar 2 ndeshje dhe duke humbur dy të tjera.

Lajme të tjera

Futboll

Ndeshja Waalwijk-Ajax u ndërpre përfundimisht, pas dëmtimit të rëndë që pësoi portieri Eitenne Vaessen. Portieri i vendasve ra pa ndjenja në minutën e 85’...

La Liga

Myrto Uzuni nuk e nisi si titullar ndeshjen e Granadës në transfertë ndaj Almerias si pasojë e një problem fizik nga sfida e kaluar....

Premier League

Organi i gjyqtarëve PGMOL (Professional Game Match Officials Limite) ka pranuar se vendimi për të anuluar golin e Luis Diaz në humbjen 2-1 të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...