Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Ishte me pushime në Shqipëri, merr ftesën e papritur për në Euro 2024

Një ndryshim përgatitet te Gjermania. Talenti i Bayern Munich, Aleksandar Pavlovic është përballur me një infeksion në bajame gjatë ditëve të fundit.

20-vjeçari nuk do të jetë i gatshëm për trajnerin Nagelsmann për ndeshjen hapëse të Euro 2024, të premten kundër Skocisë.

Ndërkohë, gjendja e tij shëndetësore do të vlerësohet me kalimin e ditëve. Por, te Gjermania nuk duan t’i lënë asgjë në dorë rastësisë.

Lexo edhe:

Dhe pjesë e ekipit kombëtar pritet të bëhet Emre Can, kapiteni i Borussia Dortmund. I cili e ka veshur 43 herë më parë fanellën e Gjermanisë.

30-vjeçari ditë më parë zbarkoi në Shqipëri për të kaluar disa ditë pushime me Karim Adeyemin, shokun e tij të skuadrës te verdhezinjtë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....