Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Ishte në planet e Rangnick, United ndjek në fshehtësi yllin e Juventus

Ralph Rangnick, i cili ishte trajneri i përkohshëm i Manchester United dhe është trajneri aktual i kombëtares austriake, përpiloi një listë “master” brenda pak muajsh nga mbërritja e tij. Ajo listë përmbante rekomandime për metodat e trajnimit apo edhe nënshkrimet e mundshme. Në mesin e tyre ishin disa emra që tani po shquhen si Nkunku, Haaland, Luis Diaz apo Vlahovic.

Serbi shkoi te Juventusi në këmbim të 81 milionë eurove. Ai zbarkoi në Torino, duke u bërë emri kryesor i “Zonjës së Vjetër”.

Tani mediet britanike raportojnë se Vlahovic është sërish objektiv kryesor në “Old Trafford”. Serbi ka kohë që vëzhgohet fshehurazi. Tashmë, nën pasigurinë e së ardhmes së Cristiano Ronaldos, duket se Vlahovic është rikthyer në radar.

22-vjeçari nga ana tjetër duket se nuk është i vetmi objektiv. Drejtuesit në “Old Trafford” po vëzhgojnë edhe emra si Cody Gakpo nga PSV Eindhoven dhe Benjamin Sesko, nga Leipzig, një nga ‘hitet e mëdha’ në këtë Bundesliga.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...