Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Ishte planifikuar më 24 mars, shtyhet ndeshja Skoci-Ukrainë

Ndeshja mes Skocisë dhe Ukrainës, e vlefshme për play-off-in e Botërorit që do të luhet në Katar do të shtyhet.

Dy ekipet kombëtare duhej të përballen më 24 mars në Glasgow në Hampden Park, por Ukraina i ka kërkuar FIFA-s që të shtyjë ndeshjen për shkak të pushtimit që ka nisur Rusia.

Për pasojë do të shtyhet edhe finalja kundër Uellsit dhe Austrisë. Palët kërkojnë një datë të re për sfidën dhe qershori, koha kur Liga e Kombeve rikthehet në fushë, duket të jetë opsioni më i mundshëm, raportojnë mediat ndërkombëtare.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...