Tenis

Ishte pranë vdekjes, rikthehet pas 5 vitesh Marion Bartoli

Një histori me fund të lumtur. Pas kalvarit të gjatë prej gati pesë vjetesh, që pati si kulminacion shtrimin në spital pas infektimit me një virus të panjohur, që gati i shkaktoi vdekjen, tenistja Marion Bartoli, fituese e turneut të Wimbledon për edicionin e 2013, zyrtarizon rikthimin në rrethin e tenisteve profesioniste. Një finale e lumtur për një histori që la në antkh botën e tenisit. Bartoli gjatë këtyre 5 viteve pësoi ndryshime drastike falë kurave të ndryshme. Forma e saj fizike gati preku cakun e obezitetit, e më pas u dobësua në mënyrë ekstreme, ku gati ngjasonte më nje prej vitkimave të Aushvicit. Por gjithçka që nuk të vret të bën më të fortë dhe sot Bartoli vërteton të jetë e tillë. Francezja ish-numri një në WTA rikthehet në muajin mars, pikërisht për turneun e Miamit. Një sfidë e pabesueshme që fitohet nga dëshira e madhe për t’ia dalë mbanë.

“U mundova ta mbaja të fshehtë këtë lajm sa më gjatë të ishte e mundur, sepse doja të isha e bindur 100 përqind pwr formën time, por tani ka ardhur momenti pwr ta zyrtariuar,” – deklaron 33-vjeçarja. U terhoq në moshën 28-vjeçare në kulm të suksesit dhe rikthehet pas 5 vitesh. Marion Bartoli është duke u stërvitur intensivisht në qendrën kombëtare të stërvitjes në Paris. Gjatë karrierës së saj ajo ka fituar tetë trofe prestigjiozw, ndërkohë që sot, për startin e një karrire të dytë, ajo vendos objektivat: të fitojë Fed Cup, të garojë në Olimpiadën e Tokios dhe të fitojë një turne Grand Slam. Bota e tenisit do të mbështesë me gjithë forcë një kampione si ajo.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency