Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Ishte shuplakë ndaj Muller”, ish-mesfushori: Tuchel do e largojë nga Bayerni

Ditmar Hamann, ish-mesfushori i Bayern Munchen dhe kombëtares gjermane, komentoi situatën e Thomas Muller në prononcimin për Sky Sport.

Legjenda bavareze ka humbur postin e titullarit me Thomas Tuchel në stol. Jo vetëm kaq, pasi Hamann mendon se ky mund të jetë sezoni i fundit për sulmuesin me skuadrën e zemrës.

Nuk e kuptova pse Tuchel nuk e aktivizoi titullar Muller në një ndeshje ku nevojiteshin emocionet që di të dhurojë një lider si ai.

Lexo edhe: 

Fakti që ai zgjodhi të fuste në fushë Mane dhe më pas Muller, mund të merret si një shuplakë ndaj Thomasit.

Unë di të them vetëm kaq: Muller nuk do të jetë pjesë e Bayernit sezonin e ardhshëm nëse Tuchel do të vijojë të jetë trajneri i skuadrës.

Ai lojtar ka vendosur gjithmonë interesat e Bayernit përpara interesave të tij personale. Por tashmë nuk i pëlqen fakti që është kthyer në një spektator”, u shpreh Hamann.

33-vjeçari është pjesë e skuadrës së parë të Bayernit prej vitit 2009. Muller ka kontratë deri në verën e vitit 2024 me kampionët e Gjermanisë.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...