Legjionarët

Ismajli largohet mes dhimbjesh, ja sa rrezikon të mbetet jashtë

Trajneri Reja u ankua se dëmtimi i Ardjan Ismajlit në fund të ndeshjes, penalizoi jo pak skuadrën në shtesë, kur edhe u pësua goli që solli barazimin zhgënjyes ndaj Islandës në “Air Albania”.

Edhe për SuperSport, mbrojtësi i Empolit pranoi se ka pësuar një dëmtim, që i ka shkaktuar shumë dhimbje dhe pritet që nesër të kryejë ekzaminimet mjekësore në Itali.

Nëse do të konfirmohet një dëmtim muskulor ,atëherë Ismajli mund të mungojë 4 deri në 6 javë, ndaj tani edhe trajneri i Empolit, Zanetti kryqëzon gishtat që të mos ketë një situatë të komplikuar për mbrojtësin, që po kalonte një formë të shkëlqyer në fillim të këtij sezoni.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency