Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Istanbulspori i shqiptarëve e nis me humbje në Turqi, Pëllumbi e Elezi frenojnë kampionët e Kroacisë

Istanbulspori e nisi me humbje Superligën turke, aty ku u rikthye pas sukseseve në “play-off”. Kristal Abazaj dhe Jetmir Topalli e nisën si titullarë për vendasit, të cilët humbën 0-2 me Trabzonsporin.

Kampionët në fuqi të Turqisë, shënuan nga një gol për pjesë me anë të danezit Andreas Cornelius dhe holandezit Stefano Denswil.

Në fushë për Istanbulsporin u fut edhe Valon Ethemi në minutat shtesë, ish-lojtari i Kukësit, ndërkohë që Eduard Rroca është i dëmtuar.

Nga Turqia në Kroaci, aty ku Jorgo Pëllumbi dhe Agon Elezi, ish-lojtarët e Skënderbeut, luajtën nga minuta e parë për Varazdin në barazimin 1-1 shtëpiak ndaj kampionëve të Dinamos së Zagrebit.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...