Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Italia do fitoren në Shkodër për vazon e parë në play off

Italia ka një arsye shumë të fortë për të kërkuar fitoren në “Loro Borici” ndaj Shqipërisë, edhe pse tri pikët me kuqezinjtë nuk do t’i vlenin asgjë sa i përket renditjes në grup, ku skuadra e Venturës është blinduar në vendin e dytë. “Të kaltrit” rrezikojnë të zbresin në vazon e dytë në shortin e play off-it nëse nuk fitojnë në Shkodër (kuptohet edhe në varësi të rezultateve të skuadrave që do të renditen të dytat në grupet respektive) dhe ky do të ishte një gabim i madh.

Për këtë arsye, kush mendon se Shqipëria ka avantazh faktin që Italisë nuk i rrezikohet pjesëmarrja në play off dhe mund të mos angazhohet maksimalisht, gabohet rëndë.

Pas përditësimit të renditjes së UEFA-s dhe në bazë të renditjes aktuale në grupe, në vazon e parë në short do të jenë Portugalia, Italia, Uellsi dhe Danimarka, ndërsa në të dytën Kroacia, Irlanda e Veriut, Suedia dhe Greqia.

Përfaqësuesja Italiane po kalon një moment të vështirë dhe vetëm një fitore me Shqipërinë mund të kthejë sadopak humorin në kampin e kaltër.

Lajme të tjera

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...