Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Italia e favorizuar, ja kundërshtarët e saj në play off

Italia është kokë serie në shortin e play off-it, që do të thotë se pavarësisht frikës dhe polemikave të shkaktuara sidomos pas barazimit me Maqedoninë, skuadra e Venturës e ka arritur objektivin minimal në këto eliminatore. Tashmë “të kaltrit” presin me ankth shortin e 17 tetorit, për të mësuar kundërshtarin në play  off, por me avantazhim e zhvillimit të sfidës së kthimit në shtëpi.

Lajm i mirë për Italianë është fakti që edhe Kroacia e Danimarka do të jenë në vazon e të favorizuarave, sikurse Portugalia, nëse nuk do të arrijë të mposhtë Zvicrën në shtëpi.

Kundërshtarët e Italisë në play off do të jenë Greqia (duhet të fitojë me Gjibraltarin), Suedia (që nuk duhet të humbasë 7-0 me Holandën), Irlanda ose Irlanda e Veriut. Gjithmonë duke menduar që Franca nuk do të bëjë vetëvrasje me Bjellorusinë, me Danimarkën që me këtë skenar do të zbriste në vazon e dytë.

Sido që të mbyllet faza eliminatore, Italia është me fat sa u përket kundërshtarëve që do të ketë përballë në play off, pasi janë ndjeshëm më inferiorë.

Lajme të tjera

Legjionarët

Ernest Muçi njihet për golat e bukur që shënon. Sulmuesi i talentuar shqiptar, tundi rrjetën kundërshtare në takimin Piast Gliwice-Legia e Varshavës, sfidë që...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Champions League

Dëmtim i rëndë tek Atletico Madrid. Colchoneros u thyen 3-0 në fushën e Valencias, ndërkohë që Diego Simeone ka humbur edhe shërbimet e Thomas...

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...